Head-Hlavicka.jpg


Článek, úryvek na téma - Oblast:

Chcete ideální vztah anebo svoji představu o ideálu? 1.část===> Tyto stránky fungují ČÁSTEČNĚ jako e-book  (pro Mobily i pro PC) +nabídka Služeb
===> STRUČNÝ popis a objasnění různých "Proč" (výňatky z knih, učebnic, skript a nahrávek od Arcany-V) = pochopení podstaty života a jeho fungování, jednoduchých "ROVNIC" podstaty Bytí = "zákonů" = principů života (a univerza)


A=aPoint-9x.GIF.gif
A=aPoint-6x.GIF.gif
Úvod-Hlavní-stránka Poučné-Články-o-Probuzení-Arcana Zlepšení-Života-Vaše-Příležitosti Kontakty-O-mně-O-mé-práci
A=aPoint-6x.GIF.gif
A=aPoint-9x.GIF.gif


A=aPoint-6x.GIF.gif
* Arcana V, Amelia W.: Učení se o fungování života *

=> Úvod => Články-Seznam => Chcete ideální vztah anebo svoji představu o ideálu? - 1.část 

A-Bod-9-Začátek


A-Bod-9-Začátek


Lidé chtějí ideální vztahy a nechápou, proč je nemohou mít ideální trvale nebo dlouho dobu. Pokud chcete mít vztah obchodní, potřebujete dodržovat "pravidla" rovnováhy, stejně tak, jako u vztahu mileneckého anebo rodinného typu. JEN jsou u každého druhu vztahu, tyto "pravidla" ROVNOVÁHY = trošku jiné... U vztahu rodinného typu, POKUD chcete Lásku, aby Vás protějšek miloval doopravdy a nejen chvilkově, potřebujete investovat také opravdovou Lásku=intuici+pocity+vnímavost +zájem, vstřícnost. Proč?

Pokud neinvestujete nic, třeba u bydlení peníze za nájem či služby, nebudete bydlet dlouho nebo vůbec. Pokud investujete do vztahu rodinného, na bázi Lásky, pak je tady "platidlem" Láska. Drtivá většina koučů nebo psychologů, radí Lidem takové postupy, které jsou na bázi obchodu (např. kompromis apod.). Trvalo mi zhruba 30 let zjišťování, než jsem pochopila PŘESNĚ, jaké jsou to blbosti... Nefunguje to jednoduše proto, že se takový vztah překlopí z Lásky do obchodu. Například zmíněný kompromis, pokud ho uděláte, se setkává uvnitř Vás z nelibostí a člověk tak hodí za hlavu TO, že dělá něco sobě samému proti srsti... A to po čase vyplave. Dříve či později. Vyplave třeba vnitřní nespokojenost (nebo nátlak, uhýbání, či odpor), kterou člověk hází na kohokoli, kdo je v tu chvíli po ruce. A v tom okamžiku, člověk boří vztah. Oprava pak trvá často delší dobu. JENŽE, mít vztah na bázi Lásky, má háček... JAKÝ?

Lidé nevědí, co je to skutečná Láska i PŘESTO, že jsou přesvědčeni, že to vědí. Pořád dokola se jim vztahy rozsypávají a přesto tomu věří nadále. K tomu, abychom měli rádi cokoli nebo opravdovou Lásku, tak TO potřebujeme nejdříve poznat a pochopit. Dokud něco nepoznáme v CELÉM rozsahu +také nepochopíme v celém rozsahu, nemůžeme si to oblíbit. A je jedno, zda se jedná o oblast chemie anebo o Lásku. V okamžiku, kdy člověk UŽ pochopí +umí třeba i oblast chemie, tak ji potom zvládá levou zadní a má to rád. U lásky je to skoro stejné = s tím rozdílem, že si to člověk může užívat mnohonásobně více, protože tato oblast přináší celkovou spokojenost, pocit štěstí, blaženosti, až dosahuje takového celkového uvolnění, o jakém v životě ani nesnil...+POSTUPNĚ VŠECHNO, o čem snil, také v ostatních oblastech...

JAKOU SVOBODNOU VOLBU ZVOLÍTE VY???
Skutečnou Univerzální LÁSKU anebo domnělou =čili obchodní vztah?
 

Lidé zvolí obchodní vztah, místo Lásky proto, že ani nevědí, jak skutečná univerzální Láska (Bytí) vypadá, natož nevědí, jak to vypadá v praxi. Toto člověk nemůže poznat do té doby, dokud se opírá o rozum, o myšlenky, o názory, o posudky rozumu, o dualitu názorů (správně--špatně apod.). Myšlenka, uchopená rozumem a nezpracovaná tvořivostí do souladu s Vědomým, je to samé, jako idea a stojí na opačné straně, než Láska Bytí, Láska univerza. Ze slova idea, pak vzniklo slovo ideální. Pokud má něco vypadat ideálně, pak to znamená, že to NENÍ ideální pro všechny, nýbrž pro jednotlivce TAK, jak si on sám poskládal své ideje = čili své myšlenky. Tak, jak to dává logiku výhradně jemu a nikoli někomu dalšímu. TO, že se s tímto člověkem, může shodnout dalších pár tisíc Lidí, ze 7 miliard, je celkem pochopitelné, protože na konkrétní situaci, zatím neexistuje 7 miliard kombinací myšlenek, v rámci jediné konkrétní situace.

Obr=Objeti=Deti=4=.jpg
Asi už chápete, že mít ideální vztah, ve všech situacích, je nemožné, neproveditelné. Pokud se náhodou s někým shodnete, třeba ve 150-ti situacích, tak v ostatních 850-ti situacích, bude mít ten druhý jinak poskládanou logiku myšlenek. Z toho důvodu, nejde stavět vztah na myšlenkách = čili na názorech. Pokud se tedy člověk snaží o ideální vztah, postavil si vlastní představu a kombinaci myšlenek, jak to vyhovuje JEMU či JÍ, bez ohledu na to, zda to může vyhovovat Lidem všeobecně nebo tomu druhému. Pokud bude brát člověk ohled zase na toho druhého a nebude brát ohled na sebe samého, pak se nevědomky staví do role podřízeného, sluhy, oběti, což se mu po čase přestane Líbit. Zase náraz do zdi. A takto se Lidé točí dokola, bouchají pěstičkami do stolu, že mají.........

pokud si chcete přečíst celý článek, použijte prosím internetový prohlížeč ,,  
ANEBO
internet v mobilu, čtečky e-booků, či internet v tabletu a potom klikněte zde, na nadpis:
Celý článek:  Chcete ideální vztah anebo svoji představu o ideálu? *
Článek je zabezpečený proti kopírování z důvodu autorských práv. Děkujeme za pochopení. *
A=aPoint-9x.GIF.gif
pozadi-z-nejen-pro-text=204x12.jpg
A=aPoint-9x.GIF.gif
Autor textu: Arcana V. - autor, mystika, výuka, terapie
http://arcana-v.sweb.cz *
A=aPoint-9x.GIF.gif
*
Pokud šíříte jakýkoliv text, zkopírujte Také i tento CELÝ text,
spolu s autorem a aktivním odkazem na stránky. DĚKUJI.
*

* úryvek z knihy: "Jak omezujeme sami sebe, Proč a Co s tím?"
rozsáhlá kapitola: "Přijetí své vlastní Lásky Vědomé Přítomnosti a propuštění nepohodlných situací až po vnitřní démony"
A=aPoint-9x.GIF.gif
pozadi-z-nejen-pro-text=204x12.jpg
A=aPoint-9x.GIF.gif
Přeji nám všem, ať se vždy rozhodujeme při plném Vědomí a ve spolupráci s Duší a její Láskou.  Posílám nám všem pochopení, objetí a spojení s Vědomou Přítomností.
S úctou a vděčností k Lásce a k Vědomé Přítomnosti,
Arcana *

zpět na stránku Články  *  zpět na stránku   *

A=aPoint-9x.GIF.gif
pozadi-z-nejen-pro-text=204x12.jpg
A=aPoint-9x.GIF.gif
Líbí se Vám tyto informace?
Sdílejme je mezi ostatní = pro inspiraci.
Nezapomínejme: VAŠE doporučení druhým, o VLASTNÍ spokojenosti s někým či něčím konkrétním, tvoří a přitahuje do VAŠEHO života novou spokojenost s dalšími a novými událostmi, ve vlastním světě, ve vlastním životě. ;-) 
A=aPoint-9x.GIF.gif
A-Bod-9-Začátek


A-Bod-9-Začátek


MENU  TÉMATA:
A=aPoint-9x.GIF.gif
pozadi-z-nejen-pro-text=204x12.jpg

 
Přehled-seznam-článků-poselství
A=aPoint-9x.GIF.gif
Nejčtenější články:

A=aPoint-9x.GIF.gif
Jdete cestou přání či cestou chtění rozumu anebo v Souladu se svoji Podstatou? (20163-4)
*
Měníme svůj život s Láskou = 1.Krok, Poznání přehlíženého (20163-1)
*
Komunikace a Vztahy 01: Co důležitého neslyšíme? (20077-1)
*
Patříte mezi TY, kdo utíkají od Lásky, od štěstí nebo NE? A jste si opravdu JISTÍ?
(20162-2)
*
Sebe-Úcta, první mezikrok k opravdové Lásce +Návod (20139-2)

*
A=aPoint-9x.GIF.gifA=aPoint-6x.GIF.gif
Úvod-Hlavní-stránka Poučné-Články-o-Probuzení-Arcana Zlepšení-Života-Vaše-Příležitosti Kontakty-O-mně-O-mé-práci
A=aPoint-6x.GIF.gif

Podmínky užívání  (+Zásady ochrany osobních údajů)

Často kladené dotazy  (+Etický kodex)

Spolupráce  (+Affiliate Program)

Novinky, Informace, akce


A=aPoint-9x.GIF.gif

A=aPoint-9x.GIF.gif


A=aPoint-9x.GIF.gif