Head-Hlavicka.jpg


Článek, úryvek na téma - Oblast:

Měníme svůj život s Láskou = 1.Krok, Poznání přehlíženého===> Tyto stránky fungují ČÁSTEČNĚ jako e-book  (pro Mobily i pro PC) +nabídka Služeb
===> STRUČNÝ popis a objasnění různých "Proč" (výňatky z knih, učebnic, skript a nahrávek od Arcany-V) = pochopení podstaty života a jeho fungování, jednoduchých "ROVNIC" podstaty Bytí = "zákonů" = principů života (a univerza)


A=aPoint-9x.GIF.gif
A=aPoint-6x.GIF.gif
Úvod-Hlavní-stránka Poučné-Články-o-Probuzení-Arcana Zlepšení-Života-Vaše-Příležitosti Kontakty-O-mně-O-mé-práci
A=aPoint-6x.GIF.gif
A=aPoint-9x.GIF.gif


A=aPoint-6x.GIF.gif
* Arcana V, Amelia W.: Učení se o fungování života *

=> Úvod => Články-Seznam => Měníme svůj život s Láskou = 1.Krok, Poznání přehlíženého 

A-Bod-9-Začátek


A-Bod-9-Začátek


A=aPoint-9x.GIF.gif
Obr=Pobrezi=01=Relax=420x390=.jpgKouzelný den všem :-) Nejdříve si objasníme, co se odehrává díky vodě uvnitř nás a poté si dáme 1.krok návodu, jak místo zmítání se ve vlnách, začít držet kormidlo a dostat vodu (i sebe) do klidu, bezpečí, bez manipulace a přesto změnit její stav molekul, aby nám nezrcadlila bouřku v nás.

Nejdříve: Co se děje s člověkem z pohledu živlu vody a když je jeho hladina zvýšená? Jak toho můžeme využít?

Každý člověk obsahuje zhruba 70% vody a tak tuto převahu nemůžeme přehlížet. Hladina vody, se u nejen člověka, zvyšuje nejčastěji při Úplňku. Ovšem NEJEN pouze při něm. Také při každém emočním výkyvu. Voda jsou jednak emoční výkyvy a také i hloubka citů Duše. Emoční výkyvy se odehrávají v emoční části mozku a jsou následkem myšlenek. O co větší máte návyk k přemýšlení, o to více emočních výkyvů prožíváte. Vědomě či nevědomky. A mimochodem, o to více je člověk unavený a je jedno, zda si to uvědomuje či nikoli. Únava začíná to nervozitou... To si rozum naopak vysvětluje jako přebytek energie, ovšem je to proto, že hmota potřebuje rozpohybovat jinak, aby člověk dobil baterky. Což nemusí být pouze fyzickým pohybem. Klidný člověk Vás nikdy nevysaje ze životní energie, kdežto nervózní člověk, to bude zkoušet, aby Vás rozhodil = rozpohyboval do emočních výkyvů (do frekvence většího Rozpětí*) = čímž mu předáváte vlastní energii... (*Čím vyšší frekvence, tím má menší Rozpětí, ze všech stran (i hustotu), až je podobná vibraci).

A protože ZATÍM drtivá většina Lidí nežije ve Vědomé Přítomnosti, ale naopak v rozumu, v myšlenkách, v egu, tak prožívá emoční výkyvy, které jsou při Úplňku vygradované na maximum, díky vrcholu vody v těle. Myšlením, si člověk zvolí směr emoční výkyvy (vody) = chcete-li bouřku na moři i když se jedná o nadšení, nejen rozčílení. Pokud trváte na otázce správně--špatně, pak odpovím, že není v souladu s podstatou člověka, aby prožíval takto extrémní emoční výkyvy, protože není v souladu s jeho podstatou, přemýšlet. Urovnat si NOVÉ Poznání (a tím vyklidit nefunkční), je jedna věc. Setrvávat v nespokojených myšlenkách, zklamání, trápení, hořkosti, smutku, myšlenkách o chorobách, je úplně jiná věc, kterou člověk dělá z rozhodnutí ega a nikoli z volby své podstaty. Jakmile má člověk plnou hlavu sdělení, myšlenek, přemítání, dokonce NEVĚDOMKY, produkuje emoční výkyvy. A opět, je jedno, zda si toho člověk vědom je nebo není. Tyto emoční výkyvy, nedají člověku spát, při vrcholu vody, což není pouze Úplněk.

Na druhou stranu, jsou tu hluboké city nitra, Duše, od kterých se člověk odtrhává, díky egu (*e-g-o = odstrkávání Bytí Lásky od sebe samého). Jakmile člověk něco odstrkává, v překladu s tím bojuje, odmítá. Projev zvýšených citů nitra, je také živel vody. Jen na začátku se projevuje jinak, než by si rozum přál... Proto drtivá většina Lidí, když se s tímto přílivem citů setká, tak je raději hodí za hlavu. Proplout skrze tento obrovský příval hlubokých citů, nasbíraných za celý život, je pro ego velké sousto. Pro člověka je to naopak očistný proces. Háček je v tom, že nikdo člověku nedal návod k použití, jak tyto hluboké vnitřní city zpracovat, jak probíhají, co se bude dít nejdříve, potom a ještě potom a nakonec. Přitom to není nic, čeho by se člověk mohl obávat.

Většina Lidí se obává skutečných hlubokých citů nejčastěji proto, že jsou překryté emočními výkyvy anebo aspoň smíchané s emocemi. A proto si Lidé pletou emoce s city, už celá tisíciletí anebo se domnívají, že je to stejné. NENÍ. Je v tom naprosto zásadní rozdíl. Toto překrytí emočními výkyvy a jejich záměna, tvoří zdání, pocházející z myšlenek a představ a tato směs tvoří zdánlivého strašáka. Nejrychlejší způsob, který Lidé našli, je použít tlumící prostředky na emoční výkyvy (sport, zábavu, hádky, agresi, vybouření nebo alkohol, různé byliny, drogy, směsi apod.). Což situaci neřeší. Jednoduchý důvod, proč je tolik nehod na silnicích kolem Úplňku, proč tolik Lidí užívá nejen alkohol. A to někdy i déle, než 3 dny před + 2-3 dny po vrcholu Úplňku či vrcholu Novoluní (což je jejich nejsilnější vliv). Mimochodem, Novoluní, je podobný proces i když z pohledu vody opačný. Rozdíl je v podstatě v tom, že to nejen člověka, hodí do tzv. nejspodnějších vod (na dno), podobně, jako v přírodě (do morku kostí).

Chcete se cítit skvěle a uvolněně? Zastavte se a udělejte 1.krok 

Příliv vody nebo vrchol přílivu či odlivu (nejen Úplněk či Novoluní), ovlivňuje vše, co dýchá a obsahuje vodu. Vrchol přílivu přináší vše, co sebou divoká řeka nasbírala, tedy i odpadky, jak na hladině, tak i kus pod hladinou. Stačí, když si představíte povodeň. Proto nejen Úplněk, ale i rozbouřené emoce, nedovolují Lidem, zastavit se... Přináší sebou stejně tak, jako povodeň, odpadky nepotřebných myšlenek, jejich emočních výkyvů, které je potřeba uklidit. A právě proto, si udělejte čas, prostor pro sebe samého a zastavte se. Aspoň na hodinu v SOUKROMÍ, ideálně po práci. Vypněte aspoň zvuk na mobilu a pošlete rozum na dovolenou do kina... ;-) Bude totiž sledovat obdivuhodný příběh.
A=aPoint-9x.GIF.gif
pozadi-z-nejen-pro-text=204x12.jpg
A=aPoint-9x.GIF.gif

Zavřete oči, představte si, že jste někde na pláži v houpací síti nebo na svém oblíbeném místě (případně také s milovanou osobou se držíte za ruce). Vdechujte tu atmosféru do celého těla, dopřejte si prožívat POŽITEK, kdy s každým nadechnutím, vdechujete dovnitř těla, stejnou uvolněnou atmosféru, jaká je kolem Vás. Dovolte si s ní splynout, dovolte si splynout se světlem Slunce, dovolte si splynout s tím, s čím se cítíte nepříjemněji. Udržujte si tento obraz prostředí a stejně tak i sebe, jak ležíte a nepotřebujete momentálně nic víc, jenom ležet, odpočívat a vnímat...

Soustřeďte se nyní na své tělo více a představujte si, jak se díky předešlému splynutí uvolňuje postupně chodidlo, kosti na chodidle, šlachy, svaly, cévy, každá buňka a takto pokračujte postupně až k hlavě, po jednotlivých MALÝCH částech těla, kdy to zakončíte čelem a mozkem.

Jakmile se dostanete do úplného stavu uvolnění, položte si otázku "co důležitého potřebuji vnímat či uvidět, uslyšet?" Nepřemýšlejte nad odpovědí ani nad otázkou. Rozum i myšlenky mají předsi dovolenou a pouze sledují příběh. Jen tu otázku pokládejte, jako kdybyste ji pokládali tomu Slunci či místu, kde se cítíte nejpříjemněji.
Pokud nic nepřijde, ani odpověď, ani ukázka, netrapte se. Pak jste jenom potřebovali právě tuto vnímavost, jako první krok.

Pokud něco přijde, vnímejte CELÝ průběh až do konce a neskákejte "tomu" do projevu :-)) Jinak nepochopíte celou pointu. Vydržte i na konci, protože zdánlivý konec, není zdaleka koncem. Až navnímáte celý projev vnímavosti, celou odpověď, pak ještě počkejte, jaké konkrétní oblasti a souvislosti, Vám vyplavou. Pokud si počkáte až na tuto nápovědu, budete hodně překvapeni... ;-) Tím, že Vám vyplavou konkrétní situace a souvislosti, bude rozum jednak hodně překvapený a také dosedne na přesné místo celá odpověď, tam, kam má a díky tomu, budete vědět, co dělat. Informací může být obrovská spousta, proto je důležité si uchovat NIKOLI INFORMACE, ale příběh. Podobně, jako když hltáte film a pamatujete si každý detail, který následoval, protože dával velký smysl. Pokud si budete chtít zapamatovat jenom informace, mohu Vám zaručit, že si nezapamatujete ani 50% a ještě budou časem popletené...
A=aPoint-9x.GIF.gif
pozadi-z-nejen-pro-text=204x12.jpg
A=aPoint-9x.GIF.gif

V případě, že si tento prožitek uchováte ASPOŇ na několik dnů, do dalšího vstupu a ještě lépe na několik týdnů, změní Vám to život. Důležité je, mít na paměti TO, že rozum má momentálně skutečnou dovolenou a MÁ JENOM POZOROVAT CELÝ PŘÍBĚH, až ZA konec = aby zmoudřel novým kouzelným Poznáním. Protože za koncem, přichází teprve objasnění, čeho všeho se to týká. Poděkujte za CELÉ toto Poznání, v rozpoložení uvolnění a blaženosti.

Prožijete tak ukázku toho, jak může vypadat Váš den, týden, měsíc, život. A s každým dalším, takovýmto opakovaným prožitkem, bude tento zážitek sílit. S každým dalším prožitkem, bude tento zážitek intenzivnější, bohatší. A protože se tímto začne měnit TO, čemu věříte, s čím se ztotožňujete, začne se měnit i Váš život. Jak často využijete tuto Příležitost, záleží jenom na Vás. Po nějaké době praxe, totiž začnete TAKÉ objevovat, že s tímto rozpoložením, můžete například i pracovat v práci, jíst, běhat, uklízet, cokoli. Je to jenom praxe, čili tréning. Zjistíte, že například necítíte únavu, ale ani přebytek energie či nervozity. Zjistíte, že máte menší hlad, méně žádostí. Začnete se totiž plnit TÍM, po čem jste byli hladoví. Začnete se plnit také NOVÝM Pochopením, díky novým Poznáním. Otázky začnou přecházet v odpovědi. A mnohonásobně více. A to je TEPRVE ZAČÁTEK... 1.krok. :-) Užijte si to a dovolte to sobě samému. Tímto způsobem, se přestanete obávat svého nitra, citů, hlubších citů, sebe-poznání, se-přijetí, atd...
A=aPoint-9x.GIF.gif
pozadi-z-nejen-pro-text=204x12.jpg
A=aPoint-9x.GIF.gif
Autor textu: Arcana V. - autor, mystika, výuka, terapie
http://arcana-v.sweb.cz *
A=aPoint-9x.GIF.gif
*
Pokud šíříte jakýkoliv text, zkopírujte Také i tento CELÝ text,
spolu s autorem a aktivním odkazem na stránky. DĚKUJI.
*

* úryvek z knihy: "Jak omezujeme sami sebe, Proč a Co s tím?"
rozsáhlá kapitola: "Přijetí své vlastní Lásky Vědomé Přítomnosti a propuštění nepohodlných situací až po vnitřní démony"
A=aPoint-9x.GIF.gif
pozadi-z-nejen-pro-text=204x12.jpg
A=aPoint-9x.GIF.gif
Přeji nám všem, ať se vždy rozhodujeme při plném Vědomí a ve spolupráci s Duší a její Láskou.  Posílám nám všem pochopení, objetí a spojení s Vědomou Přítomností.
S úctou a vděčností k Lásce a k Vědomé Přítomnosti,
Arcana *

zpět na stránku Články  *  zpět na stránku   *

A=aPoint-9x.GIF.gif
pozadi-z-nejen-pro-text=204x12.jpg
A=aPoint-9x.GIF.gif
Líbí se Vám tyto informace?
Sdílejme je mezi ostatní = pro inspiraci.
Nezapomínejme: VAŠE doporučení druhým, o VLASTNÍ spokojenosti s někým či něčím konkrétním, tvoří a přitahuje do VAŠEHO života novou spokojenost s dalšími a novými událostmi, ve vlastním světě, ve vlastním životě. ;-) 
A=aPoint-9x.GIF.gif
A-Bod-9-Začátek


A-Bod-9-Začátek


MENU  TÉMATA:
A=aPoint-9x.GIF.gif
pozadi-z-nejen-pro-text=204x12.jpg

 
Přehled-seznam-článků-poselství
A=aPoint-9x.GIF.gif
Nejčtenější články:

A=aPoint-9x.GIF.gif
Jdete cestou přání či cestou chtění rozumu anebo v Souladu se svoji Podstatou? (20163-4)
*
Měníme svůj život s Láskou = 1.Krok, Poznání přehlíženého (20163-1)
*
Komunikace a Vztahy 01: Co důležitého neslyšíme? (20077-1)
*
Patříte mezi TY, kdo utíkají od Lásky, od štěstí nebo NE? A jste si opravdu JISTÍ?
(20162-2)
*
Chcete ideální vztah anebo svoji představu o ideálu?
(20159-1) *
*
Sebe-Úcta, první mezikrok k opravdové Lásce +Návod (20139-2)

*
A=aPoint-9x.GIF.gifA=aPoint-6x.GIF.gif
Úvod-Hlavní-stránka Poučné-Články-o-Probuzení-Arcana Zlepšení-Života-Vaše-Příležitosti Kontakty-O-mně-O-mé-práci
A=aPoint-6x.GIF.gif

Podmínky užívání  (+Zásady ochrany osobních údajů)

Často kladené dotazy  (+Etický kodex)

Spolupráce  (+Affiliate Program)

Novinky, Informace, akce


A=aPoint-9x.GIF.gif

A=aPoint-9x.GIF.gif


A=aPoint-9x.GIF.gif